Wybrano nowe władze podczas Miejsko-Gminnego Zjazdu Związku OSP

Miejsko-Gminny Zjazd Związku OSP

W sobotę, 9 maja 2026 r. w Lucieniu odbył się VIII Miejsko-Gminny Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gostyninie.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu miasta i gminy Gostynin oraz zaproszeni goście. Był to wyjątkowy czas podsumowań działalności, rozmów o przyszłości ochrony przeciwpożarowej oraz wyboru nowych władz związku. Podczas zjazdu przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu Oddziału i Komisji Rewizyjnej, podjęto odpowiednie uchwały oraz przeprowadzono wybory. Zjazd swoją obecnością zaszczycili:

dh Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP

st. bryg. Andrzej Ledzion – Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie

Małgorzata Ziółkowska – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Gostynin

Małgorzata Rędzikowska – Mystkowska – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Gostynina

Jolanta Sulma – Przewodnicząca Komisji Porządku Spraw Obywatelskich i Ochrony Przeciwpożarowej Rady Gminy Gostynin

Ilona Dan – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Lucieniu

Nowo wybrane władze Zarządu Oddziału:

Renata Kędzierska – Prezes

Piotr Grabowski – Wiceprezes

Mariusz Kielpin – Wiceprezes

Sławomir Stanecki – Wiceprezes

Kamil Balcerzak – Komendant

Fabian Kowalczyk – Z-ca Komendanta / Sekretarz

Tomasz Matecki – Skarbnik

Michał Gębicki – Członek Prezydium

Andrzej Ziółkowski – Członek Prezydium

Karol Podleśny – Członek Prezydium

Grzegorz Rękawiecki – Członek Prezydium

Konrad Sobczyk – Członek Prezydium

Andrzej Świtek – Członek Prezydium

Wybrano również Komisję Rewizyjną Oddziału:

Dominik Ślusarski – Przewodniczący

Łukasz Rękawiecki – Wiceprzewodniczący

Karolina Staniszewska – Sekretarz

Grzegorz Śmiałkowski – Członek

Michał Dzięgielewski – Członek

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego zostali: Renata Kędzierska, Mariusz Kielpin, Sławomir Stanecki, Kamil Balcerzak, Fabian Kowalczyk, Michał Gębicki, Karol Podleśny, Andrzej Świtek, Mariusz Ostrowski, Grzegorz Rękawiecki, Andrzej Ziółkowski oraz Tomasz Matecki.

Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Powiatowego wybrano: Renatę Kędzierską, Mariusza Kielpina, Kamila Balcerzaka, Fabiana Kowalczyka, Michała Gębickiego, Karola Podleśnego oraz Andrzeja Świtka. Szczególne słowa uznania kierujemy do wszystkich Druhen i Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Wasza służba to ogromne poświęcenie, odpowiedzialność i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze. Dzięki Wam mieszkańcy Gminy Gostynin mogą czuć się bezpiecznie.

Strażacy OSP odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu naszej lokalnej społeczności – nie tylko podczas akcji ratowniczych, ale również angażując się w wydarzenia patriotyczne, społeczne i charytatywne. Dziękujemy za Waszą służbę, odwagę i oddanie!

Gratulujemy wszystkim wybranym osobom i życzymy powodzenia w realizacji nowych wyzwań oraz dalszej owocnej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Gostynin

źródło: Gmina Gostynin

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Od najstarszego
Od najnowszego Od najlepiej ocenianego
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze