Czy rozpoczynając pracę można dostać pensję w wysokości 12 tysięcy złotych miesięcznie? Odpowiedź na to i na wiele innych pytań można było usłyszeć podczas Targów Pracy i Doradztwa Zawodowego, które odbyły się w Starej Betoniarni.
Targi Pracy i Doradztwa Zawodowego odbywały się w Miejskim Centrum Handlowym Stara Betoniarnia w dość niefartownym terminie. Padający deszcz na pewno nie zachęcał do wychodzenia z domu. Na domiar złego dokładnie o tej samej porze rozpoczęły się prace przy budowie rond w ciągu ulicy Jana Pawła II (więcej na ten temat TUTAJ).
Początkowo faktycznie wydawało się, że zainteresowanie Targami Pracy i Doradztwa Zawodowego wśród mieszkańców Gostynina będzie delikatnie mówiąc symboliczne. Z czasem jednak w Starej Betoniarni zaczęły się pojawiać osoby, które pracy poszukują lub myślą o jej zmianie.
W gronie wystawców prezentujących swoją ofertę, znalazły się: Urząd Miasta Gostynina, Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie, Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gostyninie, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Gostyninie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie – filia w Płocku, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Animex, Budmat, Petecki oraz Cedrob.
Wyobraźnię osób, które pojawiły się na targach najbardziej pobudzały informacje, które przekazywał oficer prasowy KPP Gostynin – mł. asp. Paweł Klimek. Okazuje się, że osoby podejmujące służbę w policji, mogą obecnie liczyć na płacę netto wynoszącą 5,5 tysiąca złotych, ale jeśli zaś ktoś może pochwalić się biegłą znajomością informatyki i techniki komputerowej, ma możliwość ubiegania się o przyjęcie do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, w którym zarobki zaczynają się od 12 tysięcy złotych. Jedyną niedogodnością tej pracy jest fakt, że biura CBZC znajdują się jedynie przy komendach wojewódzkich policji, a więc w przypadku Mazowsza – w Radomiu.
Urzędy pracy z Płocka i Gostynina oferowały przede wszystkim usługi związane z doradztwem zawodowym. Bardzo efektownie na stanowisku płockiej filii WUP-u prezentowały się gogle 3D, które ułatwiały śledzenie informacji przekazywanych przez pracowników urzędu.
Warto podkreślić, że o ile oferta firm Animex i Cedrob dotyczyła przede wszystkim możliwości zatrudnienia w Kutnie, to firmy Petecki i Budmat miały również oferty dotyczące ich gostynińskich lokalizacji.
















Bardzo potrzebne spotkania, mam wrażenie, że ludzi poszukujących pracy jest coraz więcej.
Dzisiaj pracodawca chce zatrudniać na smieciowkach, jak najmniejszym kosztem, niestety. Jest wiele ludzi bez pracy. Może takie spotkania pomogą.