Podczas środowej (27 maja 2026 r.) XXXI Sesji Rady Miejskiej w Gostyninie Radni obradowali nad sprawami dotyczącymi funkcjonowania miasta oraz planów na kolejne lata.
W trakcie sesji przedstawiono m.in. sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta, informację z zakresu obronności i ochrony cywilnej, a także przyjęto sprawozdanie z realizacji programu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi za 2025 rok.
Sprawozdanie referowała Magdalena Świderska, Inspektor ds. profilaktyki uzależnień. Dokument podsumował współpracę miasta z organizacjami pozarządowymi w zakresie sportu, profilaktyki, kultury i działań społecznych. W 2025 roku miasto przekazało organizacjom ponad 499 tys. zł w ramach otwartych konkursów ofert oraz ponad 53 tys. zł w formie tzw. małych dotacji.
Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Gostynina na lata 2026–2035 oraz procedowano zmiany w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej.
źródło: Facebook Miasto Gostynin




Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Gostynina na lata 2026–2035 oraz procedowano zmiany w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej….
Strategia jest nieistotna, że nie warto zreferować mieszkańcom co w niej jest?
Burmistrz niech odjedzie sama.bez referendum.czas juz ja pożegnać .wiecie oco.biega