Prawdziwy powód odwołania Mariusza Ciarki

Gostynin wydał na świat wiele znanych postaci. Jedną z nich jest inspektor Mariusz Ciarka, osobowość o bogatej karierze w policji oraz niezwykłych osiągnięciach w dziedzinie prawa i administracji. Znany polski policjant, do niedawna Rzecznik Prasowy KGP, zasłynął nie tylko z profesjonalizmu w służbie społeczeństwu, ale również ze wszechstronnego zaangażowania w różne obszary życia publicznego.

Mariusz Ciarka, urodzony 9 lutego 1979 roku w Gostyninie, ukończył Liceum Ekonomiczne w Gąbinie. Rozpoczął swoją karierę w służbach kryminalnych miasta rodzinnego. Jego zaangażowanie i determinacja zaowocowały szybkim awansem, który zaprowadził go do Krakowa, gdzie kontynuował swoją ścieżkę zawodową. Ciarka nie zapominał o edukacji w miarę swojego awansu. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego, zdobył także tytuł doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Po latach pracy na stanowiskach o rosnącym stopniu odpowiedzialności, zyskał uznanie jako specjalista ds. zarządzania jakością oraz ekspert ds. współpracy międzynarodowej. Jego praca niejednokrotnie była kluczowa podczas ważnych wydarzeń, takich jak szczyt NATO, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej czy Światowe Dni Młodzieży.

Interesując się kryminalistycznymi aspektami postępowania karnego, Ciarka zdobył stopień doktora nauk prawnych. Jako członek Prezydium Rady Polityki Penitencjarnej, angażuje się w kształtowanie polityki karno-penitencjarnej w Polsce. Był dyrektorem Biura Komunikacji Społecznej, a także redaktorem naczelnym Gazety Policyjnej i miesięcznika POLICJA997. Poprzez sprawowane funkcje istotnie wpłynął na komunikację między Policją a społeczeństwem. Odpowiedzialność, zaangażowanie oraz profesjonalizm zaowocowały liczniejszymi odznaczeniami, w tym srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”.

W latach 2016-2024, Mariusz Ciarka pełnił obowiązki rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji. Został jednak niedawno odwołany z tego stanowiska. W jego miejsce wyznaczono mł. insp. Katarzynę Nowak, która wcześniej pracowała m.in. jako rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji.

Odwołanie pochodzącego z Gostynina funkcjonariusze związane jest z aferą dotyczącą publikacji, atakujących m.in. ówczesnego polityka opozycji na platformie X. Ostatnie wydarzenia rzucają światło na kwestię, czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) narzucało treści publikowane przez Komendę Główną Policji.

KGP wskazała, że za zarządzanie profilami społecznościowymi odpowiadało Biuro Komunikacji Społecznej, którego dyrektor, inspektor Mariusz Ciarka, został zwolniony z funkcji. Czy to oznacza, że kontrowersyjne wpisy mogły być autorstwa byłego rzecznika policji? Ciarka stanowczo zaprzecza. Twierdzi, że w czasie publikacji kontrowersyjnych treści przebywał na wolnym lub urlopie, nie mając świadomości, kto mógłby być ich autorem ani na czyje polecenie działano.

Media przyjęły narrację, że proste wpisy informacyjne rzeczywiście mogły być publikowane przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej. Natomiast treści bardziej kontrowersyjne, szczególnie te dotyczące polemik z politykami, mogły być rezultatem bezpośrednich poleceń kierownictwa. Kwestia ta wywołuje poważne pytania dotyczące transparentności i niezależności policji oraz roli MSWiA w kształtowaniu przekazu instytucji.

Czy Mariusz Ciarka został słusznie odwołany czy stanął w charakterze „kozła ofiarnego” w politycznej rozgrywce? Zapraszamy do dyskusji.

zdjęcie/źródło: policja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Od najstarszego
Od najnowszego Od najlepiej ocenianego
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Henryk
Henryk
1 rok temu

Kozioł ofiarny.

MICHAŁ
MICHAŁ
1 rok temu

To nie jest żaden kozioł ofiarny, tylko karierowicz. Był twarzą PiS-u w walce z kobietami podczas protestów. Bronił pałowania kobiet przez policję i agresywnych funkcjonariuszy. Żadna z niego duma. GOSTYNIN PRZEPRASZA Z MARIUSZA CIARKĘ!