MOPS zaprasza potrzebujących

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie podpisał umowę z Mazowieckim Zarządem Wojewódzkim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w sprawie bezpłatnego przekazywania  artykułów spożywczych osobom i rodzinom najbardziej tego potrzebującym.

Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021–2027 (FEPŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). W Gostyninie za jego realizację odpowiedzialny jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na otrzymanie wsparcia w postaci bezpłatnie przekazywanych artykułów spożywczych liczyć mogą osoby i rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Ich dochód nie może przekraczać 2676,50 zł dla osoby gospodarującej samotnie oraz 2180,95 zł na osobę dla rodzin składających się z co najmniej dwóch osób.

Skierowania, które uprawniają do otrzymania pomocy, wydawane są przez pracowników socjalnych w siedzibie gostynińskiego MOPS-u przy ul. Parkowej 22. Informacje telefoniczne w sprawie programu udzielane są pod numerami: 24 236 13 60 (sekretariat), 24 236 13 64, 24 236 13 65, 24 236 13 66 oraz 24 236 13 67 (pracownicy socjalni).

Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021–2027 to program, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020, dzięki któremu wsparcie w postaci paczek żywnościowych lub posiłków otrzymywało rocznie ponad 1,3 mln odbiorców. Około 150 tys. uczestniczyło również w działaniach towarzyszących na rzecz włączenia społecznego. 

Za wdrażanie FEPŻ jako instytucja zarządzająca odpowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Operacje, których realizacja możliwa jest dzięki programowi: 

– Zakup żywności dostarczanej do magazynów organizacji partnerskich w celu dystrybucji wśród osób najbardziej potrzebujących,

– Wsparcie organizacji partnerskich w realizacji dystrybucji żywności,

– Realizacja działań towarzyszących dla odbiorców pomocy żywnościowej, których celem jest ich włączenie społeczne,

– Wsparcie organizacji partnerskich w pozyskiwaniu dodatkowej żywności pochodzącej z darowizn celem jej przekazania do odbiorców programu,

Organizacjami partnerskimi są organizacje, których jednym ze statutowych zadań jest wspieranie osób najbardziej potrzebujących i  będących w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Mogą to być stowarzyszenia, fundacje, kościelne osoby prawne lub kościelne jednostki organizacyjne, samorządowe jednostki organizacyjne, ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich. W przypadku Gostynina funkcję tę pełni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Fot. gov.pl

Kliknij i przeczytaj więcej wiadomości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Od najstarszego
Od najnowszego Od najlepiej ocenianego
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dusia
Dusia
25 dni temu

Niestety czasy są złe, pomocy potrzebuje coraz więcej osób, bieda dokoła więc wsparcie potrzebne.

Grzegorz
Grzegorz
25 dni temu

Biedni są wśród nas, to nie dobrze, pomocy potrzebują to się chwali

Daria
Daria
25 dni temu

Dobrze że są organizacje wsparcia

Sławunia Uważam że nie powinno być takich rodzin.
Sławunia Uważam że nie powinno być takich rodzin.
25 dni temu

Mniej dysproporcji a nie było by takich rodzin…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
25 dni temu

Mało potrzebujących tam przychodzi. Większość takich co powinni się wstydzić i wziąść się za robotę

Gracjan
Gracjan
24 dni temu

To prawda leniom nie chce się pracować bo pracujący ich utrzymujO