Koniec z górami mebli przy śmietnikach?

Koniec z górami mebli przy śmietnikach?

W czwartek, 7 sierpnia, odbyła się nadzwyczajna XVII sesja Rady Miejskiej. Najważniejszym punktem było podjęcie uchwały o zwiększeniu częstotliwości wywożenia odpadów wielkogabarytowych. Czy to koniec ze stosami starych mebli przy śmietnikach?

Problem odpadów wielkogabarytowych zalegających przy altanach śmietnikowych w różnych częściach miasta radni i mieszkańcy poruszali już od dawna. Dziś nastąpiła próba poprawy sytuacji poprzez podjęcie uchwały zwiększającej częstotliwość wywozu tychże odpadów z czterech do sześciu razy w roku.

Dodatkowo podjęta dziś uchwała zwiększa liczbę zużytych opon, które jedna osoba może w ciągu roku oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Do tej pory w PSZOK-u można było zostawić cztery opony – teraz będzie można oddać ich maksymalnie osiem.

W trakcie dyskusji nad uchwałą radny Flejszer zapytał o dodatkowe opłaty za wywóz śmieci, które będą musieli ponieść mieszkańcy w związku ze zwiększoną częstotliwością odbioru odpadów. Na razie nie wiadomo, o ile wzrośnie ta kwota. W pierwszej kolejności trzeba będzie ogłosić przetarg, a opłaty zostaną ustalone po wybraniu najkorzystniejszej oferty.

Wszyscy obecni na sesji radni (stawiło się dwunastu) zagłosowali za podjęciem uchwały.

Kliknij i obejrzyj inne materiały wideo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Od najstarszego
Od najnowszego Od najlepiej ocenianego
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Taki uj bede placil jakieś dodatkowe koszta za smieci wyjebane mam

Justa
Justa
10 miesięcy temu
Odpowiedź do  Mieszkaniec

Oj , można było innych słów użyć.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Odpowiedź do  Justa

Nie można innych słów

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Ciekawe czy częściej znaczy drożej

Ryszard
Ryszard
10 miesięcy temu
Odpowiedź do  Mieszkaniec

Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz?
Wyraźnie jest napisane, że kwota wzrośnie ale nie wiadomo o ile.

Ulka
Ulka
10 miesięcy temu

Znowu więcej trzeba będzie płacić , masakra.

Olek
Olek
8 miesięcy temu

Od 1 stycznia 2026 podwyzka za smieci tańsza wplocku niz unas w gostyninie śmiech jak huk